Běž a najdi

 
Realizátor projektu: Základní škola Borová Lada; TJ OB České Budějovice z.s.
 
Partneři projektu:

Změr projektu:

Záměrem projektu je vytvořit výchozí podmínky pro rozšíření pravidelných sportovních aktivit sportovního kroužku při ZŠ Borová Lada, kterou navštěvují děti nejen z Borových Lad, ale i z okolních obcí. Obsahem projektu je jednak vytvoření základních materiálně technických podmínek pro realizaci aktivit v oblasti orientačních sportů, seznámení dětí s náplní těchto sportů a i praktického vyzkoušení si jednoho z druhů orientačních sportů při skutečném závodě. Orientační sporty svým charakterem, pohyb v přírodě za pomocí mapy a nepříliš vysokou ekonomickou náročností, umožňují realizaci sportovních aktivit pro děti v regionu. ZŠ v Borových Ladech je umístěna v bezprostřední blízkosti lesa s vhodným terénem i zázemím. To umožňuje realizaci aktivit orientačních sportů přímo z budovy školy, jejich využití při hodinách tělesné výchovy a mimoškolních aktivitách. Zájem o realizaci těchto aktivit projevili i občané Borových Lad.
 

Aktivity projektu: - zajištění materiálně technických podmínek pro realizaci aktivit v oblasti orientačních sportů
- uskutečnění soutěže pro malotřídní školy z regionu - 16.9.2016
- uskutečnění souteže pro veřejnost - 17.9.2016
-
mimo plán - běžecká soutěž - 20.5.2016
 
Informace k aktivitám projektu:
20. května 2016

Mimo plán se za využití elektronického systému SPORT IDENT uskutečnila soutěž v běhu mezi žáky ZŠ. Po soutěži jednotlivců proběhla i soutěž štafet. Do soutěže štafet se zapojili učitelé a pořadatelé.

thumbnail1
thumbnail2
thumbnail3
thumbnail4
thumbnail5
thumbnail6
thumbnail7
thumbnail8
thumbnail9
thumbnail10
thumbnail11



16. září 2016 - Orientační běh šumavskou přírodou

Dny orientace v přírodě

Místo, závodní centrum:

Borová Lada - základní škola; GPS: 48.9875558N, 13.6689931E

Účast: orientační běh pro žáky 1. stupně základních škol
Soutěžní kategorie: - soutěžní tým tvoří vždy dvojice žáků z příslušných tříd z jedné školy ve složení: hoch + děvče nebo děvče + děvče
- žáci nižších tříd mohou startovat v rámci týmu vyšší třídy (např. hoch z 2. třídy + děvče z 4. třídy = K3+4)
- není vyloučena možnost startu jednoho závodníka v týmu příslušné kategorie
- počet soutěžních týmů v kategorii z jedné školy není omezen
Mapa: Borová Lada - ZŠ; měřítko: 1:2 500; ekv. 5 m; stav 05/2016; zpracoval: Josef Rychtecký
Funkcionáři: ředitel závodu:
hlavní rozhodčí:
stavitel tratí:
Alena Braunová
Ivan Hojdar
Josef Rychtecký
thumbnail12
Zahájení soutěže
thumbnail13
thumbnail14
Tratě jsou připraveny
thumbnail15
Na startu
thumbnail16
thumbnail17
thumbnail18
Kategorie K1+2
thumbnail19
thumbnail20
mapa K3+4
thumbnail21
thumbnail22
thumbnail23
thumbnail24
Kategorie K5
thumbnail25
thumbnail25
thumbnail26
thumbnail28
mapa K5

Konečné výsledky - 16.9.2016
 
Kategorie: DR          0.8km   10m 10k 

-----------------------------------------------------------------
  1.MŠ Borová Lada           ZŠ Borová Lada       BOL       41.00
 
Kategorie: K1+2        0.8km   10m 9k 
-----------------------------------------------------------------
  1.Voldřichová              ZŠ Borová Lada       BOL0008   15.04
  2.Hojdar J.+ Bednaříková H.ZŠ Borová Lada       BOL0001   23.59
  3.Bohuš Z. + Židlická Anna ZŠ Borová Lada       BOL0002   29.54
  4.Ondrášek + Vondrušková V ZŠ TGM Vimperk       VIT0001   36.01
  5.Ulč T. + Eignerová E.    ZŠ TGM Vimperk       VIT0002   42.01
  6.Heidenreichová + ŠvarcováZŠ Stachy            STA0001   63.18
 
Kategorie: K3+4        0.9km   20m 11k 
-----------------------------------------------------------------
  1.Vondraš P. + Tichotová M.ZŠ Borová Lada       BOL0009   11.15
  2.Křižan L. + Nová N.      ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0004   15.21
  3.Hojdar Jak. + Nosková A. ZŠ Borová Lada       BOL0006   16.02
  4.Kudýn R. + Pešlová TerezaZŠ Borová Lada       BOL0005   17.51
  5.Walter J. + Jančiová L.  ZŠ Borová Lada       BOL0011   18.29
  6.Steinbach H. + Hrůšová   ZŠ TGM Vimperk       VIT0004   19.47
  7.Švihelová + Voldřichová  ZŠ Stachy            STA0002   20.29
  8.Vondráček P. + Malíková AZŠ Borová Lada       BOL0007   20.47
  9.Vincent J. + Musálková B.ZŠ Borová Lada       BOL0003   22.36
 10.Vocelka M. + Tauschová L.ZŠ Borová Lada       BOL0004   23.08
 11.Tongel D. + Vozobulová I.ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0001   24.06
 12.Bláha T. + Spaczynski D. ZŠ TGM Vimperk       VIT0003   26.15
 13.Sedláček A. + Švábková B.ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0003   32.11
 14.Reslerová + Dosedělová   ZŠ Stachy            STA0003   38.14
 15.Hovorka V. + Nováková N. ZŠ Borová Lada       BOL0010   39.10
 16.Ambrož K. + Roučková D.  ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0002   42.09
 
Kategorie: K5          1.0km   20m 12k 
-----------------------------------------------------------------
  1.Juřík R. + Přibyl S.     ZŠ Borová Lada       BOL012    15.30
  2.Steinbach + Czervenková  ZŠ TGM Vimperk       VIT0005   17.21
  3.Ptáček + Heindenreichová ZŠ Stachy            STA0005   25.29
  4.Woltmen J. + Nová A.     ZŠ TGM Vimperk       VIT0006   27.48
  5.Horejš J. + Švarcová I.  ZŠ Stachy            STA0004   30.25
  6.Uhlík J. + Svobodová M.  ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0005   33.13
  7.Pauch J. + Vozobulová P. ZŠ Vimperk, Smetanov VIS0006   39.16

17. září 2016 - Běž a najdi

Dny orientace v přírodě
 

Místo, závodní centrum:

Borová Lada - základní škola; GPS: 48.9875558N, 13.6689931E

Mapa: Borová Lada; měřítko: 1:5 000; ekv. 5 m; stav 05/2016; zpracoval: Josef Rychtecký;
Funkcionáři: ředitel závodu:
hlavní rozhodčí:
stavitel tratí:
Alena Braunová
Radek Teringl
Josef Rychtecký
Závodí se podle platných pravidel ČSOS.Všichni účastníci se závodu účastní na vlastní riziko a odpovídají za jimi způsobené škody. Za právně nezpůsobilé účastníky závodu odpovídají jejich zákonní zástupci. Účastníci závodů souhlasí se zveřejněním výsledků závodu a fotografií pořízených při závodě na WWW stránkách závodu a zveřejněním ve sdělovacích hromadných prostředcích.
thumbnail29
thumbnail30
thumbnail31
thumbnail32
thumbnail33
thumbnail34
thumbnail35
thumbnail36
thumbnail37
thumbnail38
thumbnail39
thumbnail40
thumbnail41
mapa H21


Konečné výsledky - 17.9.2016

Kategorie: D10         1.4km   40m 13k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Baldrianová Eva          USK Praha            VSP0751 C     22.26
  2.Janošíková Marie         TJ OB České Budějovi VCB0752 C     38.20
    Růžičková Ema            OB Říčany            RIC0653 C      DISK
    Vaněčková Anežka         Orientační sporty Pí OPI0650        DISK
 
Kategorie: D12         1.5km   45m 11k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Balková Markéta          Orientační sporty Pí OPI0450       32.17
    Janošíková Eva           TJ OB České Budějovi VCB0552 C      DISK
    Kotenová Markéta         OB Říčany            RIC0651 C      DISK
 
Kategorie: D14         1.6km   45m 12k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Teringlová Vendula       TJ OB České Budějovi VCB1111       24.03
  2.Bečvářová Markéta        Orientační sporty Pí OPI0250 C     28.24
  3.Kotenová Barbora         OB Říčany            RIC0452 B     31.23
 
Kategorie: D16         2.2km   65m 18k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Svobodová Anna           SK Kotnov Tábor      KTA0151 B     30.27
  2.Vařeková Bohdana         OB Říčany            RIC0152 C     31.22
  3.Štráchalová Diana        OOB TJ Sokol Křemže  KRE0150 A     32.39
  4.Klimešová Alena          OOB TJ Sokol Křemže  KRE0151 C     63.00
 
Kategorie: D18         2.7km   80m 20k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Svobodová Jana           SK Kotnov Tábor      KTA9951 B     51.47
 
Kategorie: D21         3.4km   80m 22k  Ranking:0.0000 * 1.00
---------------------------------------------------------------------
  1.Teringlová Martina       TJ OB České Budějovi VCB7851       41.48
  2.Kavková Dana             OK Sparta Praha      SCP6150 C     46.24
  3.Roučková Romana          OOB TJ Kašperské Hor KSH8351       48.21
  4.Forstereviczová Jana     OK Dobříš            DOR7653       53.35
  5.Růžičková Lucie          OB Říčany            RIC7351 C     59.03
  6.Gottfriedová Adéla       TJ OB České Budějovi VCB9755 B     59.59
  7.Kotenová Klára           OB Říčany            RIC7252 C     67.25
  8.Zavadilová Naďa          OK Sparta Praha      SCP5450 C     85.13
 
Kategorie: D35         2.7km   80m 20k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Městsková Lucie          Tempo Praha          TEP7850       28.57
  2.Hojdarová Alena          SKI Vimperk          VIK7351       42.43
  3.Baldrianová Barbora      USK Praha            VSP7850 C     47.48
  4.Nováková Alena           OOB TJ Sokol Křemže  KRE7450 C     48.15
  5.Veselá Eva               TJ OB České Budějovi VCB7853 C     48.41
  6.Hudosová Gábina          OB Říčany            RIC7299 C     52.17
  7.Svobodová Martina        SK Kotnov Tábor      KTA7151 C     56.29
  8.Klimešová Lenka          OOB TJ Sokol Křemže  KRE7501 C     62.33
    Němečková Michaela       OB Říčany            RIC7452 C     VZDAL
 
Kategorie: D45         2.6km   75m 18k 
---------------------------------------------------------------------
    Nováková Pavlína         OOB TJ Sokol Pražák  PVD7151 C     VZDAL
 
Kategorie: D55         2.3km   95m 17k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Štrossová Jiřina         KOB Dobřichovice     DCE5650 C     41.37
  2.Patáková Mária           OOB TJ Kašperské Hor KSH5751 C     70.19
  3.Oulická Hana             SK FREE Jihlava      FJI5350       72.15
 
Kategorie: D65         1.8km   55m 13k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Městsková Eva            Tempo Praha          TEP4851       31.20
  2.Matějů Ladislava         Slovan Praha         UVP4750 C     46.09
 
Kategorie: DF          1.4km   50m 10k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Czerwenková Tereza       SKI Vimperk          VIK0651       41.47
 
Konečné výsledky kategorie: H10         1.4km   40m 13k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Kuc David                OK Sparta Praha      SCP0600 C     22.14
  2.Němeček Štěpán           OB Říčany            RIC0705 C     24.22
  3.Novák Vítek              OOB TJ Sokol Křemže  KRE0600 C     63.44
  4.Svoboda Jan              SK Kotnov Tábor      KTA0701 C     69.41
    Schnabl Jakub            OB Říčany            RIC0706 C      DISK
    Teringl Vojtěch          TJ OB České Budějovi VCB2222        DISK
 
Kategorie: H12         1.6km   45m 12k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Kuc Radim                OK Sparta Praha      SCP0400 C     22.00
  2.Hudos Václav             OB Říčany            RIC0503 C     23.05
  3.Schnabl David            OB Říčany            RIC0508 C     27.08
  4.Němeček Matouš           OB Říčany            RIC0510 C     29.14
  5.Mucha Ondřej             OB Říčany            RIC0400 C     59.05
 
Konečné výsledky kategorie: H14         2.2km   65m 18k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Votruba Jan              OB Říčany            RIC0201 C     38.06
  2.Novák Jakub              OOB TJ Sokol Křemže  KRE0201 B     52.47
  3.Rohlíček Alois           OB Říčany            RIC0200 C     53.22
  4.Pšenička Kryštof         OOB TJ Sokol Křemže  KRE0301 C     69.03
 
Kategorie: H16         2.7km   80m 20k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Mikuláš Jan              TJ OB České Budějovi VCB0103 C     69.26
 
Kategorie: H18         2.9km  105m 20k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Bečvář Petr              Orientační sporty Pí OPI9800 C     58.15
 
Kategorie: H21         3.7km  125m 25k
---------------------------------------------------------------------
  1.Henych Petr              Slavia Liberec orien VLI6001       34.24
  2.Klimeš Petr              OOB TJ Sokol Křemže  KRE7701 C     34.28
  3.Šafařík Ivo              OB Strakonice        CST7401 C     37.03
  4.Blažek Vojtěch           Orientační sporty Pí OPI8700 C     38.10
  5.Teringl Radek            TJ OB České Budějovi VCB6502 D     40.24
  6.Koten Pavel              OB Říčany            RIC7200 C     48.24
  7.Foršt Jakub              OK Dobříš            DOR7501       48.31
  8.Novák Radek              OOB TJ Sokol Pražák  PVD9601 C     49.38
  9.Bláha Petr               OOB TJ Sokol Pražák  PVD8901 C     56.28
 
Kategorie: H35         3.4km   80m 22k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Baldrian Petr            SK Praga             PGP7203 C     35.07
  2.Kubát Tomáš              OB Říčany            RIC7503 C     37.12
  3.Hones Sepp               HSV Ried             RI10001       38.27
  4.Kavka Jiří               OK Sparta Praha      SCP5900 C     42.13
  5.Pešta Jiří               Tesil Milevsko       MIL7201 C     43.14
  6.Jaroš Vladimír           KOB Dobřichovice     DCE5400 C     43.42
  7.Hojdar Ivan              SKI Vimperk          VIK7501       48.35
  8.Hošek Ladislav           OK Sparta Praha      SCP6001 C     59.27
  9.Zíka Jaroslav            OOB TJ Sokol Pražák  PVD8001       60.17
 10.Váňa Richard             AAA                  1BX7200       73.17
    Hanák Milan              VŠTJ Stavební fakult FSP3400 C      DISK
 
Kategorie: H45         2.9km  105m 20k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Kovář Karel              OOB TJ Lokomotiva Te LTP6102       33.22
  2.Němeček Karel            OB Říčany            RIC6200       38.08
  3.Honsa Luděk              ABK České Budějovice ACB6301       46.17
  4.Rohlíček Jan             OB Říčany            RIC7101 C     52.02
  5.Bálek                    Orientační sporty Pí OPI           61.23
 
Kategorie: H55         2.6km   75m 18k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Šafařík Bedřich          OB Strakonice        CST4601 C     44.22
  2.Musil Jan                SKP České Budějovice PCB           45.55
    Wald František           VŠTJ Stavební fakult FSP5300 C      DISK
    Rakovec Miloš            OK Sparta Praha      SCP4500        DISK
 
Kategorie: H65         2.3km   95m 17k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Fiala Miloš              OOB TJ Kašperské Hor KSH4801 C     38.51
  2.Blecha Ladislav          SK FREE Jihlava      FJI5106       43.06
  3.Matějů Ivan              Slovan Praha         UVP4600 C     48.25
 
Kategorie: HDR         1.4km   50m 10k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Czerwenková Lucie        SKI Vimperk          VIK0951       17.34
  2.Samek Mikuláš            SKI Vimperk          VIK0802       19.05
  3.Hudečková Lucie          SKI Vimperk          VIK0854       20.26
  4.Nová Nela                SKI Vimperk          VIK0652       21.39
  5.Mazzarese David          SK FREE Jihlava      FJI1111       22.11
  6.Krejčí Štěpánka          SKI Vimperk          VIK0853       22.46
  7.Hojdar Jan               SKI Vimperk          VIK0001       23.39
  8.Hojdar Jakub             SKI Vimperk          VIK0000       24.21
  9.Vondraš Štěpán           SKI Vimperk          VIK0602       26.15
 10.Kojan Jan                SKI Vimperk          VIK0601       26.54
 11.Štěrba Jan               SKI Vimperk          VIK0851       28.28
 12.Štěrba Petr              SKI Vimperk          VIK0852       28.30
 13.Toncarová Katka          OOB TJ Sokol Pražák  PVD0951 C     29.51
 14.Baldrian Josef           USK Praha            VSP1100 C     34.11
 15.Vondraš Petr             SKI Vimperk          VIK0701       34.26
 16.Musálková                SKI Vimperk          VIK0751       35.32
 17.Janošík Ivan             TJ OB České Budějovi VCB1002 C     39.37
 18.Novák Michal             OOB TJ Sokol Křemže  KRE1100 C     39.54
 19.Rosenkranzová Barbora    Borová Lada          BO1           42.47
 20.Rosenkranzová Johana     Borová Lada          BO1           45.25
 21.Roučka Tomáš             OOB TJ Kašperské Hor KSH1102       52.43
 22.Roučková Tereza          OOB TJ Kašperské Hor KSH1451       59.12
    Zíka Tomáš               OOB TJ Sokol Pražák  PVD1201        DISK
    Weisová Barbora          SKI Vimperk          VIK1051        DISK
 
Kategorie: HF          1.4km   50m 10k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Waltman Jeff             SKI Vimperk          VIK0501       27.05
    Klimeš Jan               OOB TJ Sokol Křemže  KRE0701 C      DISK
    Zíka Martin              OOB TJ Sokol Pražák  PVD0901        DISK
 
Kategorie: P           1.8km   55m 13k 
---------------------------------------------------------------------
  1.Czerwenková Jana         SKI Vimperk          VIK           28.24
  2.Hudečková Jana           SKI Vimperk          VIK           30.02
  3.Vondraš Petr             SKI Vimperk          VIK7001       32.49
  4.Pšeničková Tereza        OOB TJ Sokol Křemže  KRE           41.13
  5.Czerwenka Jan            SKI Vimperk          VIK           61.38

Projekt byl podpořen z prostředků Jihočeského kraje v rámci Jihočeských krajských programů podpory sportu pro rok 2016.