Les - naše společné sportoviště
Wald - unser gemeinsamer Sportplatz

Soustředění
 

Místo:    Dolní Radíkov, Turistická ubytovna DDM J.Hradec
Termín:      2.-3.4.2005
Náplň  Sobota :
     - švýcarská orientační hra; připravil Radim
     - orientační závod na mapě bez cest; připravil Teroš
 Neděle :
     - orientační závod se shluky kontrol; připravil Kuba
     - paměťový závod; připravil Radek Janošík
Prostředí
 
Česká Kanada - mapa "Mostecké polesí".
Soustředění se uskutečnilo v rámci projektu příhraniční spolupráce "Les - naše společné sportoviště". Soustředění zúčastnili i naši rakouští kolegové z NF Linz, NF Freistadt a čeští partneři z oddílů Orienteering club Č.Budějovice a SKP Č.Budějovice.
Organizaci soustředění měli na starosti Pepa Rychtecký a Radek Teringl. Radek organizoval náplň jednotlivých tréniků a Pepa vše ostatní.
Soustředění se mělo původně uskutečnit v polovině března (19.-20.3.). Neočekávaně dlouhá zima a hlavně zima se spoustou sněhu ještě začátkem března vyprovokovala Pepu ke změně termínu. Chata byla volná a tak bez jakékoliv diskuse s ostatními rozhodl a změnu realizoval. Změna termínu měla svůj negativní dopad na účast. Někteří z nás a i z rakouských kolegů se soustředění v novém termínu nemohli zúčastnit. Posun termínu ale prospěl kvalitě tréninků.
Počasí nám vyšlo, chladno ale slunečno. Zbytky sněhu realizaci tréninků nevadily.  Pepa zajistil perfektní  ubytování. Kuchaři se vyznamenali. Do lesa nebylo daleko. Dojížděli jsme asi 3 km.
Radek zapojil do přípravy jednotlivých tréninků i další členy oddílu. Každý den jsme dvakrát vyběhli do lesa. Sobotní večer manageři věnovali upřesněním plánu na sezónu a ostatní volné diskuzi nad realizovanými postupy při tréninku či mapovým hrám. Pro každou tréninkovou jednotku byly připraveny tři varianty s různou obtížností a i délkou tréninku. Nejmladším se věnovali ti nejzkušenější. Soustředění se zúčastnili závodníci z jiných oddílů.Všichni účastníci, včetně toho nejmladšího, odjížděli spokojeni.
thumbnail1
thumbnail2
thumbnail3
thumbnail4
thumbnail5
thumbnail6
thumbnail7
thumbnail8
thumbnail9
thumbnail10
thumbnail11
thumbnail12